Assassin’s Creed: Pirates – recenzja
Data publikacji: 10-01-2014
Strona 1 z 2

Assassins Creed Pirates

Twórcy serii Assassin’s Creed rozpieszczają ostatnio posiadaczy smartfonów. Nie dość, żeby wypuścili znakomitą darmową aplikację towarzyszącą dla konsolowo-pecetowego Assassin’s Creed IV: Black Flag (którą opisywaliśmy na naszym portalu), to w grudniu oddali w nasze ręce również mobilną grą, niezależną od swojego „dużego” odpowiednika. I nie jest to ani prosta platformówka, prymitywna bieganka, ani żadne przestawianie klejnotów czy rozwiązywanie zagadek, a porządna gra akcji.

W Assassin’s Creed: Pirates wcielamy się w Alonzo Battilę – bezczelnego pirata, który nie zna litości, ani przyzwoitości w swojej żądzy łupienia okrętów hiszpańskiej i angielskiej floty. Los sprawia, że uwięziony pod pokładem Alonzo zostaje oswobodzony przez innego kapitana i otrzymuje własny okręt. Już po minucie stajemy za sterem i w pełni kontrolujemy naszą łajbę.  Wyświetlane początkowo podpowiedzi uczą nas zawiadywania statkiem. Nie jest to zresztą trudne. Wystarczy tapnąć w małą ikonkę po prawej stronie (odpowiednik biegów w samochodzie), żeby podnieść kotwicę i ruszyć, a następnie rozwinąć kolejne żagle, a wraz z nimi prędkość. Analogicznie – w dowolnym momencie możemy zwolnić lub stanąć w miejscu. Na środku dolnej części ekranu mamy wirtualne koło sterowe. Kręci się nim łatwo, ale – jak to na statkach bywa – często trzeba zdrowo się namachać, żeby wykonać zwrot o 180 stopni. Do tego korzystamy z oddalenia lub przybliżenia widoku. W pierwszym przypadku obserwujemy statek z perspektywy TPP, w drugim przenosimy się dokładnie w to miejsce, gdzie powinien znajdować się ster.

W pierwszej chwili pomyślałem „Wygląda to wspaniale i, jak na możliwości gry mobilnej, bardzo realistycznie. Świat gry jest otwarty, mogę płynąć tam, gdzie mam ochotę, ale czy duże odległości nie sprawią, że mi się to znudzi”? I tu w sukurs przychodzi mapa taktyczna, która nie tylko pozwala oglądać okolicę, ale również sterować na niej statkiem i wyznaczać mu trasę, którą pokona automatycznie i szybko. Nie zabrakło także dobrze znanych z Assassin’s Creed punktów, które pozwalają na błyskawiczną „teleportację”. Mamy więc pełną swobodę – kto chce, ten bawi się sterem i żaglami, kto nie chce – wyznacza drogę na mapie. Ideał!

Przejdź do strony: 1 2

Inne tytuły producenta (zobacz wszystkie)

Rayman Fiesta Run najlepsze gry i aplikacje 2013
Impreza przeniosła się do kuchni i cukierni. Czy szalony pościg za luminkami nadal wciąga?
assassins creed iv 4 black flag
Oto gadżet współczesnego pirata. Zamiast podartego pergaminu – interaktywna mapa i panel zarządzanie flotą.
Rayman Jungle Run
W oczekiwaniu na Rayman Fiesta Run przypominamy sobie świetną, wydaną w ubiegłym roku grę z Raymanem. Zaraz... Czy na pewno świetną?

Powiązane artykuły (zobacz wszystkie)

Assassin's Creed Memories
Asasyni w czasach III krucjaty oraz świetności średniowiecznej Japonii i Mongolii.
gry_offline1
Assassin's Creed Pirates, Rayman Fiesta Run i inne gry offline na Androida.
assassin's_creed_memories_front
Assassin's Creed Memories - rżnięcie w karty na olbrzymią skalę

Komentarze

UWAGA! Treści przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich!
Strona, którą chcesz odwiedzić zawiera treści nieodpowiednie dla najmłodszych odbiorców. Niektóre z opisywanych aplikacji są przeznaczone wyłącznie dla pełnoletnich użytkowników. Wchodząc na stronę oświadczasz, że masz powyżej 18 lat. Jeśli nie masz 18 lat, opuść stronę.

Najpopularniejsze materiały

androidios
World of Tanks Blitz na Androida – już graliśmy!
androidios
Tydzień z World of Tanks Blitz #7: Jak efektywnie grać i nie ponosić żadnych kosztów?
android
Smartfon Pentagram Rebel 4.0 AMOLED